Agencja artystyczna Jazz Event oraz Cafe Pod Papugami zapraszają na koncert duetu Paulina Leśna & Jacek Szwaj pt. “The Tunnel of Love”

Paulina Leśna – śpiew Jacek Szwaj – piano

Podczas koncertu duet przedstawi wybór piosenek i standardów jazzowych, które łączy tematyka miłosna.

Paulina Leśna – śpiewa utwory soulowe i jazzowe począwszy od repertuaru Elli Fitzgerald po utwory znanych gwiazd muzyki soul i funky. Wokalistka fascynuje się przede wszystkim wplataniem w znane tematy własnych improwizacji używając przy tym techniki scatu. Najwięcej inspiracji, spośród szerokiego grona mistrzów wokalnych, czerpie z Elli Fitzgerald czy ekspresji Dianne Reeves. Pracowała w różnych zespołach m.in: Dreamland (2004-2005); “Big band On-line” (2004-2005); “Retro Jazz Quartet, “Swing Control” (Poznań). Wraz z zespołem “Fancy Group” zadebiutowała na 43 Festiwalu Piosenki Krajowej Opole 2006, współpracuje także z raperem Mezo, z którym wystąpiła na Sopot Hit Festiwal 2008 z piosenką “Obudź się”.

Jacek Szwaj – pianista jazzowy, muzyk sesyjny, studiował na akademiach muzycznych w Katowicach i w Poznaniu. Brał udział w wielu oryginalnych projektach muzycznych i festiwalach krajowych i zagranicznych. W improwizacjach muzyki klasycznej wzoruje się na dokonaniach Leszka Możdżera; jest pianistą poznańskiego zespołu FLOU, który miał przyjemność support’ować takie zespoły jak: Poluzjanci, Mieczysław Szcześniak, Kayah, Kuba Badach tribute to Andrzej Zaucha. Artysta został zwycięzcą konkursu kompozytorskiego podczas II Festiwalu TRANSATLANTYK 2012 i otrzymał tytuł Transatlantyk Instant Composer 2012.

Bilety: wstęp wolny – wymagana telefoniczna rezerwacja: 881 441 812

2012-10-12 (piątek)
godz. 20:00-22:00

Cafe Pod Papugami, ul. Piątkowska 149, Poznań


Brak odpowiedzi do “Duet Paulina Leśna & Jacek Szwaj – “The Tunnel of Love””  

  1. Brak komentarzy

OdpowiedzKategorie

Posłuchaj muzyki z Poznania

Flash required

JazzEvent na Facebooku

%d bloggers like this: