26 listopada 2009 odbył się koncert jazzowy wieńczący wystawę “Jazz w kadrze” – fotografie Marka Karewicza – najsłynniejszego fotografa życia jazzowego w Polsce. Koncert poprowadził i okrasił anegdotami Krzysztof Gąszewski (harmonijkarz zespołu Reed Vibration).

Repertuar koncertu nawiązywał do twórczości muzyków, których można było podziwiać na fotografiach Karewicza. Pełne brzmienie i moc improwizacji zapewniło aż siedmiu poznańskich jazzmanów (zespół Reed Vibration i goście).

Nowy Najemca Wagi Miejskiej

?Masz talent? Pokaż go w Poznaniu?, ?Jazz w Wadze?, ?Chopin u Ciebie? czy ?Harmonijki do Poznania? ? to tylko niektóre z projektów, jakie mają być realizowane w poznańskiej Wadze Miejskiej przez nowego najemcę, firmę People Meet People.

Jak mówi Prezes People Meet People Paweł Posadzy:

? Wydarzenia będą miały dwojaki charakter. Jedne to cykliczne warsztaty, festiwale, przeglądy i spotkania. Inne to pojedyncze projekty. Za muzykę klasyczną odpowiada m.in. prof. Alicja Kledzik z Akademii Muzycznej, za rozrywkę m.in. Dionizy Piątkowski i wirtuoz harmonijki Krzysztof Gąszewski. Będzie więc Chopin, jazz i blues ? mówi Posadzy.

Ciekawa wydaje się zwłaszcza zapowiedź imprez organizowanych przez Piątkowskiego ? twórcę Ery Jazzu.
? Możemy mówić o ?Małej Erze Jazzu?. Na konkretne nazwiska jeszcze za wcześnie, bo rzecz dotyczy marca 2011 i marca 2012 roku ? mówi nam Dionizy Piątkowski.


Brak odpowiedzi do ““Jazz w kadrze” Marka Karewicza i koncert w Wadze Miejskiej”  

  1. Brak komentarzy

OdpowiedzKategorie

Posłuchaj muzyki z Poznania

Flash required

JazzEvent na Facebooku

%d bloggers like this: