THE ROCKOPOPS

To jeden z najważniejszych młodych zespołów ostatnich lat. Postaremczak,Kusiołek,Szpura oraz bracia Wójcińscy to obecnie grupa najbardziej kreatywnych i wpływowych muzyków w tej części Europy. Pochodzą z różnych światów ale razem tworzą bardzo spójny i mocny organizm mogący zwalić z nóg nawet najbardziej wybrednego słuchacza.

koncert odbędzie się w Dragonie, w MDK. dnia 28.03.2010

rockopops

Robert Kusiołek – akordeonista i kompozytor, ukończył Akademię Muzyczna w Poznaniu. Występuje i nagrywa z artystami takimi jak m.in.: Klaus Kugel, Wacław Zimpel, Mark Tokar, Willi Grote czy Christof Wenzel. Od wielu lat Robert Kusiołek poświęca się muzyce eksperymentalnej i improwizowanej. Owocem jego doświadczeń poszukiwań jest zespół THE LIRIUM TREMENS, którego jest założycielem i liderem.

Pawel Postaremczak – saksofonista znany ze wpółpracy z Mikołajem Trzaską, formacją Snowman i Emergency. Jest wyrazistą postacią na polskiej scenie muzyki improwizowanej, odnajdując swój osobisty głos w oparciu o szeroko rozumianą tradycję jazzową. W 2008 roku wraz z zespołem Snowman, nakładem wytworni Kartel Music, wydał swoją debiutancką plytę “Lazy”.

Paweł Szpura – milanowianin, perkusista znany z formacji Kapishon, Cukunft, Spinalonga,HERA oraz współpracy z Mikołajem Trzaską, Raphaelem Rogińskim, Michałem Górczyńskim i Tomaszem Dudą. Brał udział w festiwalach: WSJD, Warszawska Jesień, Mizrach ( z Raphaelem Rogińskim i Marcinem Olesiem).

Ksawery Wójciński – kontrabasista. Aktywnie uczestniczy w życiu polskiej sceny muzyki improwizowanej, eksperymentujac z brzmieniem i formą. Współpracował z takimi muzykami jak: Mikołaj Trzaska, Hans Peter Salentin, Michael Zerang, Norris Garner, Martyna Jakubowicz, Gaba Kulka, Robert Rasz, Wacław Zimpel, Raphael Roginski.

Maurycy Wójciński- Jeden z najlepszych trębaczy młodego pokolenia. Laureat wszystkich najważniejszych festiwali jazzowych w Polsce i za granicą. Współtworzy takie składay jak: Lena Romul Quintet,Emergency jazz sextet. Jest muzykiem niebanalnym posiadającym swoje bardzo charakterystyczne brzmienie. Jego muzyka to potężna dawka emocji i doznań, które na długo zapadają w pamięć.


Brak odpowiedzi do “THE ROCKOPOPS w Dragonie – Poznań”  

  1. Brak komentarzy

OdpowiedzKategorie

Posłuchaj muzyki z Poznania

Flash required

JazzEvent na Facebooku

%d bloggers like this: