W poniedziałkowy wieczór o godz. 22 na Starym Rynku wystąpiła Warszawska Orkiestra Rozrywkowa im. I. Krenza pod dyrekcją Marcina Maseckiego.

Zagrali instrumentaliści związani z zespołami z kręgu off jazzu i off rocka, takimi jak choćby ParisTetris, Cukunft czy Pink Freud w tym poznaniacy – Wacław Zimpel (klarnet basowy) i Paweł Postaremczak (sax) grający w formacji HERA. Skład podbijały energetycznie aż 2 zestawy perkusji (na jednej grał Macio Moretti)

Orkiestra szokowała od samego początku, bawili się formą i stylizacjami, stosowali nowatorskie harmonie – czasami zastanawiałem się czy to nie wina wpływu temperatury na strój dęciaków – ale kończyli zawsze jednak “in tune” także chylę czoła.
Czasem orkiestra brzmiała tak jak szybkie kompozycje Michela Nymana. Rytmy kompozycji wchodziły często w kubańskie i klubowo-taneczne klimaty.

Fot. Łukasz Giza / Agencja Gazeta

Wisienką na torcie była wokalistka Paris Tetris – Candelaria Saenz Valiente – z uroczymi wokalizami przeszywającymi cały Stary Rynek.

Szczególnie uwiodła mnie kompozycja grana chyba na początku i na końcu koncertu – wszystkie instrumenty grały jednocześnie, punktowo pewne czadowe harmonie w zawrotnym tempie.

Podsumowując – występ orkiestry to oźywcze i inspirujące doświadczenie – Nie mogę doczekać się ich płyty.


Brak odpowiedzi do “Rewelacyjny koncert – WARSZAWSKA ORKIESTRA ROZRYWKOWA IM. I. KRENZA”  

  1. Brak komentarzy

OdpowiedzKategorie

Posłuchaj muzyki z Poznania

Flash required

JazzEvent na Facebooku

%d bloggers like this: